top of page

Members

Public·125 members

Skënderbeu Laçi drejtpërdrejt 17/12/2023


KF Laci do të luajë ndeshjen e tij të rradhës në 2023/12/17 UTC kundër Skenderbeu Korca në . Kur të fillojë ndeshja, ju do të jeni në gjendje të ndiqni ...


Sakaq, kësaj “fshese” i kanë shpëtuar Ilir Shulku, Besnik Çela, Astrit Maçi, etj. KOMENTI KE-ja “harron” të reagojë për “teatrin” në Peqin?! Nga LEONARD KARAJ Ditën e miqësores Gjeorgji-Shqipëri, deklarata e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit tronditi disi ambientin futbollistik. Arsyeja, fare e thjeshtë: një organ i lartë i futbollit dilte kundër ose më mirë kërcënonte haptazi një organ juridik si Komisioni i Apelit vetëm se ky i fundit kishte falur ose ulur dënimin dy klubeve të njohura si kritike të drejtuesve të FSHFsë. (TV DREJTPËRDREJT) Skënderbeu Teuta Durrës 11 nën 2023 — (TV DREJTPËRDREJT) Skënderbeu Teuta Durrës drejtpërdrejt live 11 nëntor 2023 2023 16 maj 2023 — [LIVE SPORT=] Skënderbeu Egnatia transmetim ... SHKURT 2010 – Gjashtë ndeshje: Apolonia-Kastrioti 2-3; Shkumbini-Apolonia 3-0; Tirana-Apolonia 4-1; Gramozi-Apolonia 1-0; Apolonia-Besa 0-2; Flamurtari-Apolonia 2-0, deklarohen nga drejtuesit fierakë si të trukuara, duke akuzuar lojtarët: Albert Kaçi, Maringlen Shoshi, Elton Grami dhe Erjon Hoti. MARS 2011 – Dinamo-Skënderbeu 1-3, Shkumbini-Bylis 4- 2 dhe Flamurtari-Elbasani 4-0 përfliten si të trukuara, kjo referuar edhe basteve. PRILL 2011 – Ndeshja Lushnja-Apolonia konsiderohet e trukuar. Një gjë e tillë konfirmohet nga mbrojtësi i Lushnjës, Erion Sula, i cili tregon sesi, trajneri i Apolonisë, Eqerem Memushi i kishte ofruar lekë për të lënë ndeshjen. Teuta Durrës Laçi drejtpërdrejt 5 nëntor 2023 Falas 14 sht 2 04. 2022 24 pri 2022 — KF Skenderbeu Korce vs Egnatia score today - 24. 2022 - Match result ⊕ azscore. com. [transmetim] Skënderbeu Egnatia 2022 28 tetor 2023 ... Smajli: Laçi fiton me Skënderbeun dhe kualifikohet, ka pazare kundër Vllaznisë“Skënderbeu, Flamurtari dhe Laçi janë duke punuar kundër Vllaznisë. Planet janë bërë tashmë dhe mund t’ju them se Laçi do të fitojë ndaj Skënderbeut dhe do të kualifikohet në gjysmëfinalen e kupës. Flamurtari bashkë me Laçin do të luftojnë në kampionat për ta ndihmuar Skënderbeun që të shpallet kampion”. Kjo është deklarata “bombë” e liderit të Vllaznisë, Dritan Smajli. Mbrojtësi lezhjan është i sigurt se ka një skenar kundër skuadrës së tij. Është komplet ndryshe. E përsëris që Laçi do të fitojë me Skënderbeun në ndeshjen e fundit çerekfinale, ndërkohë që Flamurtari do të vijë në Shkodër për të marrë një pikë. Kjo bëhet vetëm e vetëm që Laçi dhe Flamurtari të ndihmojnë më pas Skënderbeun në kampionat, në mënyrë që korçarët ta fitojnë titullin kampion. Skënderbeu–Laci dhe Tirana–Vllaznia për javën e 16-të YouTube YouTube 0:57 YouTube Top Channel Albania 15 jan 2022 15 jan 2022 Rasti u denoncua edhe nga trajneri i Lushnjës, Ilir Gjyla. NËNTOR 2011 – Në një intervistë për “Panorama Sport”, anëtari i Komitetit Ekzekutiv, Alfred Ziaji akuzon drejtpërdrejt, anëtarin e komisionit të arbitrave, Bujar Pregja për shitje ndeshjesh. Madje ai pohon se kjo gjë bëhet me dijeninë e plotë të drejtuesve të federatës. DHJETOR 2011 – Zbulohet një raport i UEFA-s drejtua FSHFsë ku sipas një eksperti bastesh, i punësuar nga UEFA, të paktën 13 ndeshje të kampionatit shqiptar gjatë vitit 2011 ishin trukuar. SHKURT 2012 – Tjetër raport i UEFA-s në FSHF. Bëhet fjalë tani edhe për ndeshje të kupës. Ai shkon edhe më tej, teksa flet i bindur për ekipet që do të kualifikohen në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Në një bisedë për gazetën online “shkodrasport. com”, lojtari akuzoi klubin vlonjat, korçar dhe atë laçian për pazaret që po bëjnë kundër Vllaznisë. “Kjo u duk hapur që në ndeshjen tonë ndaj Laçit dhe atë të Skënderbeut në Vlorë, ku korçarët pësuan tre gola. Pavarësisht asaj që flitet nga drejtuesit e Flamurtarit, sikur klubit vlonjat do t’i bëjnë puç, mund të them se është thjesht sa për ‘show’. Do ta shikoni se çfarë do të ndodhë në vijim. Në këto kushte ne si Vllazni jemi viktimë e këtyre pazareve”, – është shprehur titullari i Vllaznisë. Ndërkohë, dje në mbrëmje, i kontaktuar edhe nga “Panorama Sport”, mbrojtësi Smajli u qëndroi akuzave të bëra duke konfirmuar skenarin e klubeve të tjera në dëm të skuadrës shkodrane. Në deklaratën e tij, lezhjani i kuqebluve nuk ngurroi t’i “kërcënonte” vlonjatët: “E paralajmërojmë Flamurtarin se të mërkurën e ardhshme e pret një ndeshje ferri në Shkodër. Bashkë me mbështetjen e tifozëve, do ta fitojmë me çdo mënyrë këtë takim, pasi nuk mund të durojmë padrejtësi të tilla”. Vllaznia “zbarkon” në federatë Nuk do të përfundojë vetëm me një deklaratë për shtyp dhe një konferencë e trajnerit Rudi Vata, mllefi dhe kritikat e Vllaznisë ndaj arbitrit të ndeshjes Laçi-Vllaznia. Urdhri i fshehtë, pezullohen disa delegatë Ndoshta pakkush e ka vënë re se në javët e fundit si në Kategorinë Superiore, por edhe në ndeshjet e së Parës dhe të së Dytës, madje edhe në kupë, si delegatë të Federatës Shqiptare të Futbollit janë po të njëjta fytyra. Sakaq, janë larguar në heshtje dhe me terezi disa nga figurat që më parë shkonin në ndeshje të rëndësishme si delegatë, duke qenë një zë më shumë në këto sfida. Në fakt, burime të sigurta pranë FSHF-së për “Panorama Sport” konfirmojnë se para pak kohësh presidenti Duka ka nxjerrë urdhër dhe me një të rënë të lapsit ka fshirë disa nga këta personalite, që nuk ishin në listën e “të bindurve” të presidentit. Kështu, delegatë si Hito Hitaj, Uvil Zajmi, Arsen Hoxha, Plarent Kotherja, Millan Baçi, Agim Mone, etj, nuk shkojnë më në ndeshje, madje as në ato më të rëndomtat në kategoritë inferiore. KF Skënderbeu | Korçë Skënderbeu - Laçi 17:00. E dielë. Defrim Tabaku dhe 187 të tjerë. 󰤥 188. 󰤦 7 Kolibri.al ishte drejtpërdrejt. 6 dhj 2023󰞋󰟠. LIVE/ Skënderbeu-Turbina ...


About

Welcome to my group! Connect with other members, start disc...

Members

bottom of page